- Számlap: eredeti tűzizománc; - Számlap állapota: hibátlan, gyári; - Óratok: acél lengőfüles; - Átmérő kn.: 54 mm; - Szerkezet állapota: nagyon jó, megkímélt; - Szerkezet: grande complicatipn (negyedütő+stopper+full naptár+holdfázis) mechanikus kézi húzós; - Ára: 1.590.000,- Ft - Az óra felújításáról és a beépítésről készítettünk egy füzetet is amit az órához mellékelünk.


1590000Ft 
  • Szállítás: 

Az órát ebben az üzletünkben találod: *

Tudj meg többet


A Convertic Watch történetében összesen három GRANDE készült mindezidáig. Ez a darab a harmadik, így ezért is egy nagyon elit klub tagja, arról nem is beszélve, hogy a legösszetettebb óraművel készült órák egyikeként gyakorlatilag minden óráknak fenntartott "elit klubban" örökbérlete lehet.  Az óra eredeti számlappal eredeti gyári mutatókkal és egy csodás antik 9 funkciós szerkezettel készült. Ha arra vágysz, hogy a kezeden viselt óra minden is tudjon amit egy karóra tudhat, továbbá a lehető leg egyedibb órát szeretnéd úgy ez a legjobb választás. A képeken egy hibátlan eredeti arab indexes tűzizománc óraszámlappal és eredeti mutatókészlettel készült több, összesen 9 funkciót és 6 komplikációt is rejtő beépítést láthattok. Az óraszerkezet funkciói (3 alap és 6 komplikáció):

  1. - Másodperc kijelzés
  2. - Perc kijelzés
  3. - Óra kijelzése
  4. - Hét napjai
  5. - Hónap napjai
  6. - Hónap megjelenítése
  7. - Holdfázis kijelzés
  8. - Ütő funkció (negyadütő)
  9. - Stopper funkció

Az órában egy mechanikus kézihúzós LePhare gyártmányú jelöletlen óraszerkezet található. Gyártási évét nagyságrendileg 1895-1910 közé tesszük.

Az ütő funkció üzembe helyezése szabvány szerint nyomógomb benyomásával vagy egy tolókart elhúzásával történhet. Ezt az órát egy egyedi készítésű nyomógombos megoldással láttuk el. Az óra kalendar és holdfázis kijelző ablakainak (tárcsáinak) és mutatójának beállítására egy-egy gyorsváltó gomb szolgál. A gyorsváltó gombokat teljesen tok síkjával egy vonalban helyeztük el, hogy minél kevésbé legyenek láthatóak és beleolvadjanak az óratokba. A gyorsváltók egyszerű kezelésére az órához mellékelünk egy erre kialakított célszerszámot is.  Ebben a GRANDE-ban negyedütő modul található, ami az egész órákat és azt követő már eltelt negyedeket üti el. A stopper funkciót az óa oldalán a 2 számnál található start / stop nyomógomb benyomásával lehet elindítani és leállítani. Számtalan alkalommal kérdezték a hasonló órákat csodáló érdeklődők, hogy mégis miért volt szükség ütős órákra. A válasz igen egyszerű: az ütős órák többsége a századforduló környékén készül amikor nem volt elterjedt a kontinensen az elektromos áram használata a lakóházakban, így sötétben csak tűzgyújtást követően lehetett leolvasni a pontos időt a számlapokról, míg az ütős órák "elzenélték" a pontos időt. Az óraszerkezet frissen szervizelt, tesztel, szépen teszi a dolgát. A csoda szerkezet egy acél lengőfüles óratokba került. Az óra tokjának elő- és hátlapja egyaránt üveg felületű, tehát a szerkezet mozgása az üveg lapon keresztül mindig látható. Az óra átmérője -korona nélkül- 54 mm, ami valóban nagy, azonban a számos komplikáció extra hely igénnyel jár, így csak egy extra nagy méretű óratok volt képes befogadni ezt a nagyon extra szerkezetet.  Az óra teljesen új és hordatlan bőr óraszíjjal, Convertic TANÚSÍTVÁNNYAL és ajándék DÍSZDOBOZZAL várja új tulajdonosát. Az órára 2 hónapos garanciát vállalunk.

Ára: 1.590.000,- Ft

Gyártótörténeti kitekintés: 1888. november 30-án Charles Barbezat-Baillot megalapította a Barbezat-Baillot óragyárat Le Locle városában. A Barbezat-Baillot csúcskategóriás, ismétlődő órákra specializálódott. A gyártó 1896-ra „Le Phare” („A világítótorony”) márkanéven értékesítette az óráit. Az óráik olyan komplikációkat is tartalmaztak, mint a chronograph (stopperes), a teljes naptár és holdfázis kijelzés, továbbá az ütő funkciók (azaz zenélő óra). A Barbezat-Baillot órái jelentették az 1896-os genfi Svájci Nemzeti Kiállítás fénypontját. A vállalat 1905-re hivatalosan Le Phare SA-ra változtatta a nevét. Érdekesség, hogy még 1899-ben a „Tempora” márkanevet is használták, majd 1925- től a „Memory” név alatt is adtak ki órát, azonban mind a Le Phare gyártóhoz köthető. A nagy gazdasági világválság komoly problémát okozott még a Le Phare-hoz hasonló prosperáló nagy óraipari vállalatoknak is, így a gyárat 1933-ban átszervezték. A vállalat 1939-re La Chaux-de-Fonds-ba költözött , és a következő évben tulajdonost is váltott, de szerencsére az új tulajdonos nem változtatott a cég fő profilján és továbbra is megmaradtak az összetett szerkezetű zsebórák gyártásánál azzal, hogy 1940-re már karórákat is készítettek. A márka szlogenje „Precision, Qualité Irrérochable” volt (ami annyit tesz, hogy "precizitás és kifogástalan minőség") és ez tükröződött a termékeikben. 1950-re a cég nevét egy egyesülést követően Le Phare-Sultana SA-ra változtatta és a folyamatos fejlesztésnek köszönhetően 1970-re második legnagyobb svájci kronográf-gyártóvá voltak, széles körben ismertek voltak a modern kialakítású férfias óráikról. A Le Phare 2017-ig gyártott órákat, ismereteink szerint ezt követően a gyártás teljesen leállt.